Who is Who

Miss Agata Posylec

Miss Agata Posylec

EYFS Welfare Assistant
Miss Amy Murphy

Miss Amy Murphy

Family Engagement Worker
Mrs. Angela Holmes

Mrs. Angela Holmes

SALT Support Assistant
Ms. Angela Rose

Ms. Angela Rose

EYFS Room Leader
Mrs. Anita Brown

Mrs. Anita Brown

Year 6 One to One SSA
After School Club Facilitator
Year 1 Welfare Assistant
Mrs. Anna Boltuc

Mrs. Anna Boltuc

Welfare Assistant
Cleaner
Mrs. Barbara Wilson

Mrs. Barbara Wilson

School Nurse
Mrs. Beth Nagy

Mrs. Beth Nagy

Foundation Stage 3-4 Class Teacher
Mrs. Bonnie Cramman

Mrs. Bonnie Cramman

Children's Centre Group Facilitator
Mrs. Carole Rawlinson

Mrs. Carole Rawlinson

Year 6 Welfare Assistant
Mrs. Catherine Lea

Mrs. Catherine Lea

PPA & NQT Facilitator
Mrs. Catherine Richardson

Mrs. Catherine Richardson

Year 6 Support
Mrs. Claire Fish

Mrs. Claire Fish

Year 1 Support Assistant
Mrs. Claire Lavin

Mrs. Claire Lavin

Foundation Support Assistant
Mr. Daniel Flannigan-Salmon

Mr. Daniel Flannigan-Salmon

Assistant Head Teacher
SENDCO
PPA & NQT Facilitator
Mrs. Debbie Bird

Mrs. Debbie Bird

Year 5 One to One Support
Mr. Eddie Matthews

Mr. Eddie Matthews

Pupil Welfare Officer
Miss Emily Duxbury

Miss Emily Duxbury

Year 1 Class Teacher
Mrs. Erica Smith

Mrs. Erica Smith

Foundation Support Assistant
Mrs. Esther Hemingway

Mrs. Esther Hemingway

Children & Families Support Team Learning Mentor
Attendance Lead
Miss Gabriella May

Miss Gabriella May

Year 2 Class Teacher
Miss Geraldine Mowles

Miss Geraldine Mowles

Cleaner
Year 4 Welfare Assistant
Miss Hannah Knighton

Miss Hannah Knighton

Assistant Head Teacher (EYFS & KS1 Lead)
PPA & NQT Facilitator
Safeguarding Deputy
Miss Heather Martin

Miss Heather Martin

Executive Deputy Head Teacher
Safeguarding Lead
Statutory Assessment Lead
PPA & NQT Facilitator
Mrs. Laura Higgins

Mrs. Laura Higgins

Year 5 Class Teacher
Mrs. Jane Platt

Mrs. Jane Platt

Year 4 Support
Mrs. Joanne Kellett

Mrs. Joanne Kellett

Admin Assistant
Mrs Margaret Corrigan

Mrs Margaret Corrigan

Year 3 Support
Year 4 Support Assistant
After School Club Leader
Mrs. Margaret Tanner

Mrs. Margaret Tanner

Year 3 Welfare Assistant
Mrs. Maureen Little

Mrs. Maureen Little

Foundation Room Support Assistant
Breakfast Club Facilitator
Year 2 Welfare Assistant
Mrs. Michelle Green

Mrs. Michelle Green

Cleaner
Mrs. Michelle Ormerwood

Mrs. Michelle Ormerwood

Admin Assistant
Miss Michelle Walker

Miss Michelle Walker

SHINE Support and Intervention
Miss Natasha Holmes

Miss Natasha Holmes

Year 6 Class Teacher
Mr. Nick Webster

Mr. Nick Webster

Year 4 Class Teacher
Mrs. Nickie Thackwray

Mrs. Nickie Thackwray

PPA Release Person
Mrs. Patricia Badowski

Mrs. Patricia Badowski

Foundation Support Assistant
Breakfast Club Facilitator
Reception Welfare Assistant
Mr. Paul Moore

Mr. Paul Moore

Cleaner
Y5 Welfare Assistant
Miss Rebecca Longworth

Miss Rebecca Longworth

Reception Class Teacher
Miss Rose Baulk

Miss Rose Baulk

Year 3 Teacher
Miss Sarah Cowell

Miss Sarah Cowell

Year 2 One to One Support
Mrs. Sarah Jones

Mrs. Sarah Jones

Admin Assistant
Mrs. Sarah Loy

Mrs. Sarah Loy

Deputy Head Teacher
KS2 PPA & NQT Facilitator
Safeguarding Lead
Mrs. Sarah Manderson

Mrs. Sarah Manderson

Foundation Support Assistant
Mrs. Sarah Smith

Mrs. Sarah Smith

Executive Head Teacher
Mr. Stephen Tierney

Mr. Stephen Tierney

Chief Executive Officer
Mrs Sylwia Klitch

Mrs Sylwia Klitch

EAL Support Assistant
Mrs. Tara Barrot

Mrs. Tara Barrot

Foundation Support Assistant
Mrs. Tracey Smith

Mrs. Tracey Smith

Year 2 Support Assistant
Mrs. Vanessa Parkinson

Mrs. Vanessa Parkinson

Year 5 Support Assistant
After School Club Facilitator